Społeczność KPT / Lokatorzy

Lokatorzy KPT to przede wszystkim zespół dobrze funkcjonujących przedsiębiorstw, oferujących szeroką gamę usług. Sprawdź co mogą dla Ciebie zrobić. Poszukaj firmy w spisie alfabetycznym lub skorzystaj z wyszukiwarki branżowej.

abc a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

VEGANBAZA Z O.O. Sp. z o.o.

Produkcja roślinnych alternatyw mięsa.

Więcej

VERIPRINT Sp. z o.o.

Działalność związana z oprogramowaniem.

Więcej

VIVE Group

Grupa powiązanych ze sobą spółek, z których główna – VIVE Textile Recycling, działając od 26 lat, jest liderem branży recyklingu tekstyliów w Polsce i Europie. Grupa VIVE stawia sobie za cel stuprocentowe wykorzystanie odzieży używanej, segregowanej każdego dnia w ilości setek ton. Nieustannie rozwija działalność w kolejnych obszarach, takich jak transport i logistyka, optymalizacja kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwa, czy innowacyjne metody recyklingu. W skład grupy wchodzą: VIVE Textile Recycling, VIVE Logistic Services, VIVE Management, VIVE Innovation. Jednocześnie, jako przedsiębiorca odpowiedzialny społecznie, VIVE Group wspiera działalność Klubu Sportowego VIVE Kielce oraz Fundacji VIVE Serce Dzieciom.

Mając świadomość, że przyszłością branży jest całościowe wykorzystanie surowca, VIVE Group inwestuje w opracowywanie nowoczesnych i wydajnych procesów recyklingu tekstyliów, które umożliwią wytwarzanie nowych produktów z przetworzonych włókien tekstylnych. Misją VIVE Group jest nadawanie drugiego życia tekstyliom i stosowanie się do idei 3R: reuse (użyj ponownie), reduce (zredukuj), recycle (przekaż do ponownego przetworzenia).

Dzięki optymalizacji kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwo i zastosowaniu innowacyjnych metod recyclingu VIVE Group jest obecnie wiodącą firmą w Polsce produkującą paliwo alternatywne z tekstyliów, którego głównym odbiorcą jest Cementownia Ożarów S.A.. Stworzyła ponadto innowacyjny kompozyt tekstylny, mający zastosowanie w przemyśle i produkuje czyściwo przemysłowe wykorzystywane przez przedsiębiorstwa wielu branż. Rozwija swoją działalność również w obszarach transportu i logistyki, oferując swoim klientom szeroki zakres usług TSL oraz rozwiązania magazynowe w klasie A/A+. Specjalizuje się w transporcie ładunków przestrzennych i standardowych, wysokokubaturowymi nadwoziami wymiennymi systemu BDF realizując przewozy na rynku międzynarodowym i oferując system dystrybucji do sieci handlowych z wykorzystaniem własnego taboru dedykowanego.

Firma stawia sobie za cel stuprocentowe wykorzystanie odzieży używanej, segregowanej każdego dnia w ilości setek ton, przy wykorzystaniu najnowocześniejszych w Polsce, w pełni skomputeryzowanych linii do sortowania odzieży, umożliwiających przerób 500 ton surowca na dobę z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych ISO 9001 i 14001. Każdego dnia ponad 990-osobowa załoga w systemie 3-zmianowym sortuje i pakuje gotowe produkty z 700 różnych grup asortymentowych. Tak przygotowane produkty trafiają do ponad 70 krajów na świecie oraz do sieci  sklepów VIVE Profit z niepowtarzalną odzieżą używaną, w całej Polsce.

Więcej

Vestigia Plasm Sp. z o.o

W wyniku realizacji projektu powstanie prototyp uniwersalnego reaktora zimnej plazmy do oczyszczania wody na cele energetyczne.

Jego główną zaletą będzie to, że wytwarza nietermiczną plazmę, która nie podnosi znacząco temperatury cieczy, dlatego nie ma potrzeby stosowania systemu chłodzenia, dzięki czemu prototyp będzie tańszy i prostszy w budowie.

W założeniach konstrukcyjnych uważa się, że woda przeszła wcześniejsze podstawowe oczyszczanie i nie zawiera substancji stałych ani zawiesin koloidalnych. Z tego powodu prototyp uważa się za urządzenie oczyszczania trzeciorzędowego.

Prototypowy reaktor, przekształci wodę zawartą w cieczy roboczej w plazmę, aby zabić patogeny i zredukować zanieczyszczenia w wyniku ich ekspozycji na promieniowanie UV, pola elektryczne i fale uderzeniowe.

Urządzenie będzie wyposażone w pompę i dyszę, która przyspieszy ciecz do dużej prędkości, aby przekształcić je w mieszaninę ciecz-gaz w celu przekształcenia jej w plazmę, która jest uzyskiwana w momencie wyładowania elektrycznego doprowadzanego do wody za pomocą elektrod wysokiego napięcia z zasilacza prądu przemiennego.

Później mieszanina będzie spowalniana, aby przywrócić ją do stanu ciekłego i uzyskać czystą wodę, bez znacznego wzrostu temperatury z powodu niskiego ciśnienia w reaktorze.

Zakłada się, że główne parametry konstrukcyjne reaktora stanowią palnik o koncentrycznej geometrii, elektrody wewnętrzne miedziane o długości około 500 mm i średnicy około 120 mm, pustą elektrodę zewnętrzną, barierę dielektryczną o grubości około 2,5 mm wykonaną ze szkła borokrzemowego (lub kwarcu).

Zasilanie prądem przemiennym 240V o częstotliwości 50 Hz zapewniał będzie generator o napięciu wyjściowym 20 kV i częstotliwości 20-70 kHz.

Dysza przyspieszająca ścieki będzie posiadała przepływ na poziomie 10-12 l/min i wytwarzaniu ciśnienia 50 atm.

Do przetłaczania cieczy wykorzystywana będzie pompa tłokowa o mocy 1KM, zasilana prądem zmiennym 240V/50Hz, z regulacją przepływu o maksymalnej wydajności tłoczenia 50 l/min i wysokości podnoszenia 50m.

Reakcja oraz wyhamowywanie przyspieszonej cieczy będzie prowadzone w reaktorze z włókna szklanego lub austenitycznej stali nierdzewnej o objętości 50 lub 100 litrów.

Konstrukcja reaktora pracującego w warunkach stałociśnieniowych, będzie wymagała zmiany dotychczasowego podejścia ze stosowania geometrii palnika na bazie płyt równoległych na rzecz współosiowego połączenia palnika i dyszy wzbudzających mieszaninę ciecz-gaz.

Więcej

Vitrintec Sp. z o.o.

Firma Vitrintec jest producentem i dystrybutorem nowoczesnych systemów aluminiowo-szklanych. Każdy system, który posiada w ofercie, powstał z myślą o łatwym i szybkim montażu. Systemy firmy stosowane są w wielu branżach, ich instalacja usprawnia funkcjonowanie przestrzeni biurowych i miejsc użyteczności publicznej. Uniwersalność i kompatybilność poszczególnych systemów zapewnia szerokie możliwości ich zastosowania. Aktualnie spółka oferuje akustyczne, ognioodporne i loftowe ściany szklane, ściany mobilne i drzwi wewnętrzne.

Produkty Vitrintec łączą nowoczesny design z doskonałymi parametrami technicznymi, takimi jak izolacyjność akustyczna czy odporność ogniowa. Ich systemy posiadają krajowe i europejskie oceny techniczne KOT oraz ETA, a także spełniają najwyższe normy jakości i bezpieczeństwa.

Kielecka spółka dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, który pozwala na precyzyjną produkcję aluminiowych profili i obróbkę szkła. Jako firma działająca globalnie, stawia na lokalne podejście, realizując zasadę: myśl globalnie, działaj lokalnie. Dodatkowo działa zgodnie z filozofią ESG, podejmując decyzje, które mają pozytywny wpływ na naszą planetę.

Więcej