Aktualności

2010-04-03

Międzynarodowe Standardy Biznesu

W dniu dzisiejszym Kielecki Park Technologiczny złożył wniosek aplikacyjny do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach o dofinansowanie projektu szkoleniowego pn.: " Międzynarodowe Standardy Biznesu".

W ostatnich latach zaobserwować można trend globalizującej się gospodarki - proces przenoszenia działalności pozaprodukcyjnej do nowych lokalizacji tzw. Business Process Offshoring (BPO). Proces  polega na przenoszeniu działalności usługowej do krajów, w których koszty pracy są niskie, ale przy zachowaniu wysokiej jakości świadczonych usług. Od połowy lat 90-tych korporacje  międzynarodowe rozpoczęły proces lokowania swoich centrów usług na całym świecie. Nowoczesne strategie korporacji prowadzące do reorganizacji bazują na koncepcji tworzenia shared services centers, call/contact centers, IT centers oraz Regional Headquaters. Do tej pory najwięcej tego typu centrów usług w Europie lokowało się w 3 państwach: Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz Holandii, zaś wśród krajów azjatyckich - Indie, Chiny i Filipiny. Obecnie kraje Europy Środkowo-Wschodniej, a zwłaszcza Polska  ma szanse stać się liderem w napływie inwestycji do sektora usług. Warto, aby na tym trendzie skorzystało również województwo świętokrzyskie.

Dlatego też Kielecki Park Technologiczny wyszedł z inicjatywą organizacji projektu szkoleniowego mającego na celu przygotowanie kadr do pracy w nowoczesnych centrach finansowo - rozliczeniowych.

W ramach projektu przeprowadzony zostanie  profesjonalny kurs języka angielskiego w biznesie zakończony egzaminem Londyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej LCCI . Ponadto uczestnicy projektu wezmą udział w szkoleniu "Międzynarodowe Standardy Rachunkowości" - prowadzone przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Szkolenia będą prowadzone wyłącznie w języku angielskim.

Wsparciem szkoleniowym zostanie objętych 96 mieszkańców województwa świętokrzyskiego, które po ukończeniu szkoleń bez problemu będą mogły rozpocząć pracę w nowoczesnych centrach finansowo księgowych.

Wartość projektu to ok. 1,4 mln. Projekt zostanie współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.  

Powrót