Aktualności
2012-12-19
Samorządowcy zapoznali się z efektami projektu WiG
Samorządowcy oraz przedsiębiorcy z województwa świętokrzyskiego zapoznali się z efektami projektu Wiedza i Gospodarka. Podczas spotkania zorganizowanego w siedzibie Kieleckiego Parku Technologicznego zaprezentowano m.in. wyniki prac dla firmy AMPS.
Przedstawiciele samorządu byli mocno zainteresowani zainstalowaniem w budynkach komunalnych i socjalnych systemów przedpłatowych, które zaprezentowała firma AMPS.
Właściciel firmy AMPS- Leszek Piotrowski w ramach projektu WiG współpracował z pracownikiem Politechniki Świętokrzyskiej Łukaszem Zawarczyńskim. Zadaniem naukowca była praca nad systemem przedpłatowego rozliczania zużycia energii ciepła oraz wody. Absolwent Politechniki miał za zadanie opracować model zdalnego sterowania zaworami odcinającymi dopływ energii i wody.
- Projekt Wiedza i Gospodarka przynosi efekty. Widać, że przedsiębiorcy, którzy zaczną współpracę z naukowcami chcą ją kontynuować. Każda ze stron docenia efekty kooperacji a my cieszymy się, że mogliśmy w tym pomóc. Cały czas prowadzimy rekrutację i zachęcamy do udziału w projekcie - mówi dyrektor KPT Szymon Mazurkiewicz.
Zgłaszać się mogą zarówno przedsiębiorcy, jak i naukowcy. Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z wiedzy badaczy mogą zaprosić ich do swoich firm na staże. Wynagrodzenie dla ludzi nauki zostanie w całości sfinansowane z unijnej dotacji. Właściciele firm nie poniosą, więc żadnych kosztów, związanych z zatrudnieniem badaczy, wnoszących do ich przedsiębiorstw innowacyjne rozwiązania.
- Dla naukowców jest to szansa na komercjalizację wiedzy czyli wdrożenie w życie wyników badań oraz pomysłów nad którymi pracują. Mogą oni liczyć na wynagrodzenie w wysokości 3, 5 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Staże trwają od 4 do 6 miesięcy - mówi Dominik Kraska kierownik Działu Doradztwa i Transferu Technologii.
Więcej informacji o projekcie oraz dokumenty potrzebne do zgłoszenia znajdują się tutaj.
Projekt "Wiedza i Gospodarka - rozwój kompetencji naukowych i biznesowych dla wzrostu konkurencyjności gospodarki regionalnej" jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Kielecki Park Technologiczny prowadzi go wspólnie z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach.