Aktualności

2023-07-17

jCharge stawia na ekologiczną mobilność

Ekologia, wygoda oraz bezpieczeństwo. jCharge, lokator Kieleckiego Parku Technologicznego, promuje pro środowiskowe podejście do mikromobilności miejskiej, oferując stacje do ładowania wykorzystujące energię solarną.

O profilu działalności, biznesie, nowoczesnych technologiach rozmawialiśmy z Piotrem Hołubowiczem, Prezesem jCharge.


Przybliż naszym czytelnikom. jCharge zajmuje się…

…dostarczaniem stacji ładowania przeznaczonych dla hulajnóg oraz rowerów elektrycznych. Dzięki naszym stacjom poruszanie się przy pomocy elektrycznej mikromobilności staje się ekologiczne, wygodne oraz bezpieczne. Co bardzo ważne - do ładowania wykorzystujemy przede wszystkim zieloną, solarną energię.

Dlaczego akurat to rozwiązanie?

jCharge istnieje od 2020 roku, z inicjatywy mojej oraz mojego wspólnika - Artura. Idea powstała głównie na podstawie spostrzeżenia rynkowej potrzeby uporządkowania chaosu w miastach związanego z rosnącą popularnością hulajnóg i rowerów elektrycznych

Przełomowy moment dla Waszego biznesu…

Kluczowym aspektem w rozwoju naszej firmy oraz naszego produktu było zrozumienie, że jest to rozwiązanie atrakcyjne nie tylko z perspektywy przestrzeni miejskiej, ale również biznesu jako ekologiczny sposób na dojazdy do biur. 

Jak oceniacie sytuację na rynku i konkurencję w Waszej branży? 

Wraz z dynamicznym rozwojem rynku smart city, pojawiają się coraz to nowe rozwiązania przeznaczone zarówno dla inteligentnych miast, jak i dedykowane mikromobilności. Z naszej perspektywy, obecna konkurencja nie stanowi jeszcze większego zagrożenia, ponieważ nasz produkt jest już dojrzały, funkcjonuje w wielu lokalizacjach i został przetestowany przez tysiące użytkowników.

Jakie widzicie szanse i zagrożenia w rozwoju jCharge?

Dostrzegamy istotną szansę w rozwijaniu produktów kierowanych do biznesu, rozwiązań stworzonych z myślą o mobilności pracowników biurowych i przyszłości dojazdów do miejsc pracy. Jeśli chodzi o zagrożenia, je trudniej zdefiniować, zdecydowanie jak dla większości uczestników rynku, znaczne osłabienie koniunktury gospodarczej jest w pewnym sensie największym z zagrożeń. 

W drużynie siła, zatem ile osób pracuje w Waszej firmie?

W jCharge na stałe zatrudnionych jest aktualnie 8 osób. 

Co jest dla Was najważniejsze w prowadzeniu biznesu?

Sumienna i regularna praca nad poprawianiem jakości oferowanych przez nas produktów. 
Stale się rozwijacie, aby być bardziej konkurencyjnymi na rynku i oferować dostosowany do potrzeb konsumentów produkt. Co Was zatem wyróżnia?
Przede wszystkim innowacyjna technologia oraz szerokie możliwości zastosowania. Nasze stacje oprócz dostosowania do rowerów bądź hulajnóg elektrycznych, mogą występować w trzech wersjach: 

• On-Grid, w pełni pobierając prąd z sieci energetycznej;
• Hybrid, częściowo pobierając prąd z sieci energetycznej oraz częściowo z paneli solarnych; 
• Off-Grid, w pełni pobierając prąd z paneli solarnych.

Dzięki nim możemy stację jCharge postawić zarówno w garażu biurowca, jak i na placu miejskim.

Zdradźcie nieco… jakie plany na przyszłość?

Mocno rozwijamy produkty dedykowane mobilności pracowników, aczkolwiek nie zapominamy również o rozwiązaniach przeznaczonych dla miast. Przede wszystkim naszym planem jest promowanie mikromobilności i ułatwianie z niej korzystania.

Za swoje rozwiązanie otrzymaliście wyróżnienie.

Zgadza się, nasze rozwiązania zostały wyróżnione tytułem laureata przez program GreenEvo – Green Technology Accelerator prowadzony przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska w celu promocji polskich rozwiązań ekologicznych w kraju i za granicą.

Dlaczego wybraliście Kielecki Park Technologiczny na rozwój swojego biznesu?

Kielecki Park Technologiczny oferuje szeroką ofertę programów wspierających działanie startupów oraz świetną przestrzeń biurową, która idealnie odpowiada naszym potrzebom.

Bardzo się cieszymy, że jest Wam z nami dobrze. Trzymamy kciuki za realizację kolejnych planów biznesowych.

Powrót