Aktualności

2019-05-17

VIVE Textile Recycling Firmą Dobrze Widzianą 2019

Są liderami branży recyclingu w Polsce i Europie, ale obok tradycyjnej biznesowej działalności, mocno angażują się także w tą odpowiedzialną społecznie, dając świetny przykład innym. VIVE Textile Recycling po raz kolejny otrzymało tytuł Firmy Dobrze Widzianej.

VIVE Textile Recycling to główna spółka wchodząca w skład Grupy VIVE, lider branży recyclingu tekstyliów w Polsce i Europie. Konkurs „Firma Dobrze Widziana” jest inicjatywą organizowaną przez Business Centre Club. Celem jest promowanie przedsiębiorstw skutecznie realizujących politykę społecznej odpowiedzialności. Dodatkowo organizatorzy zwracają uwagę na aspekt szerzenia wiedzy na temat CSR i skutecznych metod komunikowania o prowadzonej przez daną organizację działalności społecznej. Doskonałym przykładem na skuteczne realizowanie powyższego jest właśnie kielecka firma. Jak informuje Ewelina Rozpara, rzecznik prasowy Grupy VIVE, spółka VIVE Textile Recycling została uhonorowana za stosowanie przejrzystych praktyk biznesowych opartych na szacunku dla społeczności, środowiska i pracowników; poczucie odpowiedzialności za pracownika, konsumenta, inwestora, społeczeństwo, środowisko; dbałość o środowisko naturalne i społeczne.

Ewelina Rozpara podkreśla, że Grupa VIVE jest autorem i liderem nurtu Textile Upcycling, czyli formy przetwarzania wtórnego odpadów tekstylnych, w wyniku której powstają produkty o wyższej wartości niż sam surowiec. Proces ten pozwala zmniejszyć ilość odpadów i materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej. W ten sposób "niepotrzebnym" tekstyliom nadaje się nowe życie. - Zwracamy uwagę na problem redukcji i segregacji odpadów tekstylnych oraz ochrony środowiska, podejmując liczne inicjatywy edukacyjne. Tu warto wymienić nasze projekty: Transplantacja, Adaptacja, ReAktywacja, BOW RE:TIED, Recykling na miarę oraz program Dbam o świat od najmłodszych lat. Prowadzimy działania budujące świadomość recyklingu tekstyliów o zasięgu ogólnoświatowym - wymienia rzecznik. Dodaje, że firma inwestuje w opracowywanie nowoczesnych i wydajnych procesów recyklingu tekstyliów, a także mocno angażuje się w badania mające na celu wytwarzanie nowych produktów z przetworzonych w różnorodnych procesach włókien tekstylnych poszukując nowoczesnych technik i nowych zastosowań.

Aktualnie firma pracuje nad technologiami wytwarzania materiałów i kompozytów, które mogą znaleźć zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Dzięki optymalizacji kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwo i zastosowaniu innowacyjnych metod recyclingu, VIVE Textile Recycling to obecnie wiodąca firma w Polsce produkująca paliwo alternatywne z tekstyliów, którego głównym odbiorcą jest Cementownia Ożarów S.A..

- Dzięki naszemu zaangażowaniu w CSR zwiększa się lojalność naszych klientów, którzy w swoich wyborach kierują się nie tylko dobrą ceną i jakością produktu, ale także zaufaniem do danej firmy i jej wizerunkiem. Zacieśniamy relacje ze społecznością, władzami lokalnymi, samorządami i innymi przedsiębiorstwami polegające na udziale firmy w życiu społeczności lokalnej oraz podejmowaniu długofalowych i wymiernych inwestycji społecznych. Edukujemy, realizując projekty i programy ekologiczne, przyczyniając się do poprawy środowiska i zmniejszenia poziomu zanieczyszczeń -kontynuuje Ewelina Rozpara. Jak zauważa, obecnie o sukcesie przedsiębiorstwa w gospodarce rynkowej, oprócz „twardych” czynników ekonomicznych, w coraz większym stopniu decydują czynniki „miękkie”, takie jak: kultura organizacyjna, system wartości, stosowane style zarządzania, dbanie o ochronę środowiska. CSR sprzyja wzrostowi wzajemnego zaufania pomiędzy firmami, pracownikami, partnerami biznesowymi, którzy biorą aktywny udział w życiu społecznym i gospodarczym. - Cieszy zatem fakt, że na lokalnym rynku firm będących świadomymi uczestnikami życia społecznego i gospodarczego wciąż przybywa – podsumowuje rzecznik.




Galeria zdjęć

Powrót