Aktualności
2018-10-22
Festiwal Design Thinking Week 2018 w Kieleckim Parku Technologicznym
Kompetencje przyszłości będą rozwijać uczestnicy warsztatów, które w ramach Festiwalu Design Thinking Week 2018 organizuje Kielecki Park Technologiczny 13 i 15 listopada.
Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie Top 500 Innvoators od 2014 roku. Design Thinking Week to festiwal projektowania innowacyjnych rozwiązań, który, w myśl metodyki design thinking, z roku na rok intensywnie pracuje, by stawać się lepszym i przychylniejszym dla swoich użytkowników. Tym razem w ramach festiwalu przygotowano możliwość samooceny w zakresie kluczowych kompetencji przyszłości: empatii i współpracy. Uczestnicy DTW poza diagnozą, otrzymają również wytyczne jak rozwijać te kompetencje budując własną ścieżkę kariery.
Festiwal odbędzie się w dniach 12-18 listopada w takich miastach jak: Warszawa, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Kraków, Częstochowa, Katowice, Kielce, Łódź i Ostrów Wielkopolski. Jak informuje Joanna Szustakiewicz, koordynator merytoryczna wydarzenia, przedsięwzięcie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. - Za każdym razem zainteresowanie organizowanymi przez nas wydarzeniami przerasta nasze oczekiwania. W tym roku zdecydowaliśmy się dedykować festiwal tematyce związanej z rozwojem kompetencji przyszłości. W dobie IV rewolucji przemysłowej, umiejętność rozwiązywania skomplikowanych problemów, myślenie krytyczne, kreatywność, interdyscyplinarna współpraca, empatyczna komunikacja i otwartość na potrzeby innych, stają się zasobami podnoszącymi naszą konkurencyjność na rynku pracy. Chcemy o tym mówić głośno i pomagać Polakom rozwijać je w sobie, do czego świetnie nadaje się design thinking – mówi Joanna Szustakiewicz.
Kielecki Park Technologiczny włączył się do akcji po raz drugi. W tym roku warsztaty z metodologii Design Thinking odbędą się 13 i 15 listopada w KPT (budynek Orange Inc. sala Business Hub, lok. 0.27, parter), z tym, że 15 warsztat jest zamknięty, natomiast 13 odbędzie się spotkanie, którego celem jest zybliżenie idei i kluczowych założeń myślenia projektowego. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję poznać kluczowe etapy procesu: odkrywanie (empatyzacja), definiowanie problemu, generowanie rozwiązań, prototypowanie i testowanie. Każdy etap procesu poprzedzony zostanie krótkim wstępem teoretycznym. Spotkanie będzie okazją do znalezienia odpowiedzi na m.in. na następujące pytania: jak definiować odbiorców działań, czym charakteryzuje się dobrze zdefiniowany problem projektowy, jak szukać wychodzących poza schematy rozwiązań. Nie zabraknie także praktycznych wskazówek dotyczących wykorzystywania design thinking w firmie/instytucji dot. budowy zespołu projektowego, organizacji działań i angażowania w proces kluczowych interesariuszy. Poznane narzędzia będzie można wykorzystać w codziennej pracy: planując nowe projekty lub modyfikując aktualną ofertę.
Warsztaty poprowadzi Agnieszka Mróz, projektantka usług, moderatorka warsztatów design thinking, analityk biznesowy. Szuka rozwiązań, które pozwalają równocześnie osiągnąć cele organizacji i odpowiedzieć na realne potrzeby użytkowników. Z wykorzystaniem podejścia service design projektowała rozwiązania dla korporacji, MŚP, instytucji publicznych, jak również organizacji pozarządowych. Na stałe współpracuje z Pro Design (Concordia Design). Jako członek zespołu projektowego Pro Design realizowała projekty m.in. dla Volkswagen Poznań - fabryka samochodów użytkowych i komponentów, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, IKEA. Doświadczona moderatorka procesów i warsztatów opartych o metodologię service design i design thinking. W ciągu ostatnich 2 lat przeprowadziła ponad 1500 godzin warsztatów. Prelegentka na wielu konferencjach poświęconych tematyce service design m.in. Element Talks, Experience Camp, World Usability Day, Europejskie Forum Gospodarcze.
Szkolenie realizowane jest w ramach projektu ITTA - International Technology Transfer Academy (Międzynarodowa Akademia Transferu Technologii) finansowanego z Programu Erasmus+. KPT realizuje go z partnerami z Turcji, Słowenii, Chorwacji i Bułgarii. Więcej o projekcie: https://bit.ly/2NvJwMH
Więcej informacji pod numerem: 41 278 72 45.
Design Thinking to metodyka, która poprzez wczucie się w rozmowę, badanie, a przede wszystkim podążanie za użytkownikami, pozwala odkryć dotąd nierozpoznane potrzeby i dostosować rozwiązania do tego, czego użytkownik ostateczny rzeczywiście oczekuje. Wszystko to w dobrym klimacie, pracując w zespołach z ludźmi, którzy podzielają pasję, są otwarci i kreatywni.