Aktualności
2017-11-21
Ogromne zainteresowanie konkursem na najlepszą pracę dyplomową
73 zgłoszenia wpłynęły na organizowany przez KPT wraz z Politechniką Świętokrzyską konkurs na najlepszą pracę dyplomową w roku akademickim 2016/2017. Laureatów poznamy już na początku przyszłego roku.
- Konkurs jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy. Przedsiębiorcy mogą zyskać innowacyjne rozwiązania, które usprawnią funkcjonowanie ich firm i pomogą im zmierzyć się z wyzwaniami branż, w których funkcjonują. Prace mogą pomóc rozwiązać konkretne problemy. Dzięki konkursowi chcieliśmy usprawnić transfer wiedzy akademickiej do świata biznesu oraz podnieść kompetencje zawodowe absolwentów – mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego
Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali partnerzy – znane w regionie przedsiębiorstwa z wieloletnim doświadczeniem i ugruntowaną pozycją, które dla autorów najlepszych prac oferują nagrody pieniężne lub płatne staże. Są to: Transition Technologies S.A., Barlinek S.A., Instytut OZE Sp. z o.o., FPD SP. z o.o., PerfectDoor, VIVE Transport Sp. z o.o. i Tera Group Pracownia Architektoniczna Sp. z o.o.
W konkursie mogli wziąć udział studenci Politechniki Świętokrzyskiej, wydziałów: Budownictwa i Architektury; Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki; Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki; Mechatroniki i Budowy i Maszyn oraz Zarządzania i Modelowania Komputerowego. Konkurs dotyczy obronionych w roku akademickim 2016/1017 prac inżynierskich i magisterskich z 11 obszarów: inżynieria środowiska, odnawialne źródła energii, elektrotechnika, informatyka, mechatronika, transport, ekonomia, inżynieria produkcji, geodezja i kartografia, budownictwo, architektura. Do każdego obszaru zostaje powołana osobna komisja. Teraz trwa weryfikacja zgłoszeń pod względem formalnym (kompletność dokumentów, tematyka zgodna z wyznaczonymi obszarami, itp.). Potem komisja oceniać będzie prace pod względem sposobu rozwiązania problemu, przydatności praktycznej, powiązania z aktualnymi problemami gospodarki kraju, regionu lub uczelni, stopnia samodzielności autora i oryginalności rozwiązania problemów. Pod uwagę będą brane także poziom redakcyjny pracy (jasność formułowania myśli, poprawność stylu, zwięzłość itp.), a także prawidłowość doboru źródeł dostępnej literatury.
Laureatów konkursu poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się na początku przyszłego roku. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli wojewoda świętokrzyski oraz prezydent Kielc.