Aktualności

2017-11-02

Firma z Wrocławia wykorzysta potencjał Centrum Druku 3D KPT

Wrocławska firma 3dl.tech dołączyła do społeczności Kieleckiego Parku Technologicznego. Dzięki wykorzystaniu Centrum Druku 3D spółka poszerzy swoją ofertę dla klientów którzy poszukują nowoczesnych rozwiązań z zakresu projektowania i rozwoju produktu.

3dl.tech tworzą absolwenci Politechniki Wrocławskiej. Jako start-up firma rozwijała się w ramach Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości. W krótkim czasie odniosła sukces i dziś liczba partnerów biznesowych spółki jest imponująca. Firma ma coraz więcej zleceń, a jej główną grupą docelową są klienci którzy poszukują nowoczesnych rozwiązań z zakresu projektowania i rozwoju produktu, wytwarzania prototypów oraz krótkich serii produkcyjnych, a także oprzyrządowania produkcyjnego. Oferowane usługi opierają się głównie na wykorzystaniu technologii przyrostowych FDM, SLA oraz SLS. Jak zauważa Emil Najczul, współwłaściciel 3dl.tech, obecnie na rynku jest niewiele miejsc, w których wykorzystuje się technologię SLS. Centrum Druku 3D Kieleckiego Parku Technologicznego do nich należy. - Chcemy wykorzystać tutejszy potencjał. Dzięki wejściu do Parku z pracami możemy ruszyć od razu – mówi Emil Najczuk.

Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT podkreśla, że Centrum Druku 3D KPT nie udałoby się stworzyć bez unijnego wsparcia. – Tworząc nowoczesną infrastrukturę Parku chcieliśmy zapewnić przyszłym lokatorom szeroki wachlarz usług, nie tylko tych tradycyjnych, które oferuje większość parków technologicznych. Dlatego uruchomiliśmy Centrum Druku 3D, które dziś należy do najnowocześniejszych w Polsce i cieszył się dużym zainteresowaniem podmiotów zewnętrznych – mówi Szymon Mazurkiewicz. Pracownia jest w pełni wyposażona, w tym w najnowszej generacji drukarkę firmy 3D Systems - ProX™500 Plus, która pracuje w technologii SLS (Selective Laser Sintering – technologii spiekanych proszków poliamidowych) oraz dodatkowo w drukarkę 3D Hbot (technologia FFF/FDM – warstwowego osadzania termoplastycznego tworzywa sztucznego), a także szereg akcesoriów do postprocesingu. Uzyskiwane modele są dokładnym odwzorowaniem zaprojektowanych komputerowo modeli bryłowych w programach do projektowania przestrzennego. Ponadto drukarka ProX™500 Plus wytwarza wysokiej jakości modele termoplastyczne o doskonałych właściwościach mechanicznych.

Centrum zajmuje powierzchnię 90 m2 i mieści się w budynku Orange Inc.




Galeria zdjęć

Powrót