Aktualności
2017-01-12
Dyrektor KPT członkiem Konwentu Politechniki Świętokrzyskiej
Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego, został członkiem Konwentu Politechniki Świętokrzyskiej w kadencji 2016-2020. - To dla mnie zaszczyt i wielkie wyróżnienie – mówi.
- Kielecki Park Technologiczny powstał między innymi po to, by stać się pomostem łączącym świat nauki z biznesem. Pokonanie barier blokujących współpracę pomiędzy tymi środowiskami jest w dzisiejszych czasach priorytetem. Chciałbym, aby mój udział w pracach Konwentu przyczynił się do rozwoju kooperacji uczelni z partnerami gospodarczymi oraz do tego, by kompetencje i wiedza absolwentów odpowiadały na realne potrzeby rynku – mówi Szymon Mazurkiewicz.
Osoby młode, tuż po ukończeniu edukacji i takie, które myślą o założeniu własnej działalności gospodarczej, mogą liczyć na bezpłatną ofertę szkoleniową i doradczą, która jest na stałe wpisana w statut i zadania KPT. Dzięki organizowanym szkoleniom, warsztatom i spotkaniom, mogą dowiedzieć się m.in. jak założyć własną firmę. W ofercie są szkolenia z zakresu pisania biznesplanu – aplikacja KPT została udostępniona on-line bezpłatnie. Dodatkowo, dzięki wsparciu Parku, zainteresowani mogą przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, a także zdobyć nowe umiejętności, jak komunikacja interpersonalna, negocjacje, praca w grupie, wystąpienia publiczne, itp.
Co roku organizowane są Kieleckie Dni Przedsiębiorczości, Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, Kreatywne Piątki, Śniadania Biznesowe, Showroomy, Dni Otwarte – wszystko po to, by zachęcić młodych do podejmowania przedsiębiorczych inicjatyw i ułatwić im rozwój osobisty. Park – za pośrednictwem różnych kanałów komunikacji (strona internetowa, portale społecznościowe) oraz poprzez udział w targach i eventach, na bieżąco udziela bezpłatnych informacji nt. ofert pracy, staży i praktyk w firmach zlokalizowanych w KPT. Co roku KPT jest współorganizatorem konkursu „Czas na staż”. To przedsięwzięcie dające szansę na rozwój i zatrudnienie w strukturach Parku. Do zadań instytucji należy także pomoc w pozyskiwaniu zewnętrznych źródeł finansowania i dotacji na „rozkręcenie” własnej działalności biznesowej.
Jak podkreśla prof. Wiesław Trąmpczyński, rektor Politechniki Świętokrzyskiej, w ostatnim okresie Politechnika zdecydowanie stawia na współpracę z przemysłem i chce współpracować ze wszystkimi partnerami, którzy pomogą w realizacji tych zamiarów. - Celem współpracy jest wykorzystanie doświadczeń i dorobku naukowego uczelni, jej potencjału i pozycji dla dalszych przedsięwzięć służących obu stronom. Kielecki Park Technologiczny jest niewątpliwie jedną z wiodących instytucji w tym zakresie w regionie świętokrzyskim. Intencją naszą jest więc zacieśnienie kontaktów z Parkiem mających na celu pomoc w tworzeniu konsorcjów naukowo-przemysłowych, zajmujących się realizacją idei, które będą mogły mieć zastosowanie w gospodarce – wyjaśnia prof. Wiesław Trąmpczyński.
Konwent Politechniki Świętokrzyskiej jest ciałem opiniodawczo-doradczym Senatu i rektora w sprawach dotyczących ogólnych kierunków działania uczelni, uruchamiania nowych kierunków kształcenia i specjalności, działalności badawczej, promocji PŚ i jej absolwentów, a także relacji uczelni z administracją, gospodarką i kulturą regionu. Konwent może wypowiadać się także w innych sprawach uznanych za istotne dla PŚ lub regionu. Kadencja trwa 4 lata i rozpoczyna się 1 stycznia w pierwszym roku kadencji władz uczelni. Przewodniczącym Konwentu jest rektor Politechniki Świętokrzyskiej.
Galeria zdjęć