Aktualności
2013-06-27
Międzynarodowa dyskusja o żywych laboratoriach
Specjaliści m.in. z Włoch, Niemiec, Austrii oraz Słowenii i Węgier wzięli udział w konferencji organizowanej przez KPT. Spotkanie poświęcone było poszukiwaniu metod służących rozwojowi mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.
Do udziału w seminarium Kielecki Park Technologiczny zaprosił przedsiębiorców, naukowców, osoby zajmujące się energią odnawialną, ochroną środowiska oraz związane z branżą turystyczną.
- Gośćmi konferencji są nasi partnerzy z projektu CentraLab, w ramach którego promujemy metodę żywych laboratoriów czyli w opracowanie nowych produktów angażujemy jego odbiorców. Dzięki temu mają oni wpływ na projektowanie nowych towarów czy usług, a nie są tylko obiektem testów - informuje dyrektor KPT Szymon Mazurkiewicz.
Druga część spotkania poświęcona była mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom. Kielecki Park Technologiczny przedstawił swoją ofertę dla tego sektora, a przedstawicielka pierwszego w Polsce Parku z Poznania - Eliżbieta Książek podkreśliła jak istotny wpływ mają mikro przedsiębiorstwa na gospodarkę. To właśnie małe firmy pobudzają gospodarkę i tworzą miejsca pracy.
Bardzo ciekawe było wystąpienie Andrea Busato i Joanny Sosnowskiej - Cecuły z Concordii Design , którzy podkreślali jak ważne jest wzornictwo w biznesie.
- Andrea Busato to najmłodszy wykładowca ze Szkoły Designu w Padwie. To wyjątkowa placówka, której częścią jest Park Naukowo Technologiczny już od dwudziestu lat promujący wzornictwo w biznesie - tłumaczy dyrektor KPT.
Szkoła Designu wśród współpracowników ma takie firmy jak Alfa Romeo, Aprilia, Arneg, Benetton, Chicco- Artsana, DeLonghi, Diesel, Electrolux, Ferrero, Fiat.
Projekt CentraLab jest współfinansowany przez Unię Europejską z programu dla Europy Środkowej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Galeria zdjęć