2012-02-22
Kielecki Park Technologiczny uczestnikiem międzynarodowego projektu
Kielecki Park Technologiczny został partnerem międzynarodowego projektu "Central European Living Lab for Territorial Innovation". To sieć różnego rodzaju instytucji i organizacji promujących innowacyjne sposoby badań nowych produktów.
W ramach tego projektu, Park będzie promował metodologię Living Labs, czyli żywych laboratoriów. Chodzi o skupienie się na ludziach- ich wymaganiach i oczekiwaniach. Osoby oceniające produkty sugerują co należy w nich zmienić i poprawić. Ich głos jest decydujący dla prowadzących badania.
Dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego- Szymon Mazurkiewicz wyjaśnia, że cechą charakterystyczną metody żywych laboratoriów jest założenie, iż człowiek może być źródłem innowacji, a nie tylko obiektem testów. Użytkownicy oceniając produkty inspirują przedsiębiorców. Projekt realizujemy we współpracy z 9 partnerami z 7 krajów. Każdy wdraża pilotażowy program związany z innowacjami z różnych sektorów. Projekty związane są z profilem poszczególnych instytucji i zapotrzebowaniem odbiorców. Zadaniem Kieleckiego Parku Technologicznego jest stworzenia sieci mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, związanych z wzornictwem przemysłowym i użytkowym.
W marcu, odbędą się pierwsze spotkania z przedsiębiorcami oraz władzami lokalnymi. Rozmowy będą dotyczyć możliwości współpracy. Przedstawiciele Parku chcą zachęcić przedsiębiorców do przedstawienia swoich potrzeb. Dzięki temu, możliwe będzie przygotowanie przez KPT innowacyjnego systemu wsparcia.
W projekcie biorą także udział m.in. Instytut Kompleksowych Rozwiązań Rozwojowych ze Słowenii, Czeskie Centrum Nauki i Społeczeństwa oraz Publiczne Centrum Transferu i Technologii z Węgier i Region Piemont. Dzięki temu programowi, Kielce będą promowane, jako miasto otwarte na innowacje.
Więcej informacji o programie na stronie
www.central2013.eu oraz w dokumencie zamieszczonym poniżej.
Opis projektu
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu dla Europy Środkowej.
Powrót